Lubná v generálce uspěla na hřišti Kvasic...

28.03.2016 23:45

FC Kvasice B vs. FK Lubná 1959 0:4 (0:2)

B: Železník B., Kovařík, Ševčík K.,Moravčík

Lubná nastoupila v generálce proti rezervě Kvasic. Jak hráči Kvasic tak Lubné se poprvé postavili na travnaté hřiště a od začátku byl znát přechod z umělé trávy na přírodní povrch. Hodně odskoků i nepřesností na obou stranách. Ze začátku se oba týmy oťukávaly. Tvrdé souboje spolu sváděli především lubenský matador Bačinský s fotbalovou ikonou Běťákem, který odešel na hostování z Lubné právě do Kvasic. Několikrát se oba ocitli po kontaktu na zemi a na tváři vyloudili úsměv nejen celému obecenstvu, které se na poslední přípravné utkání sešlo v hojném počtu. Do první šance utkání se dostal již zmiňovaný Bačinský, který sám před brankářem pálil levou nohou těsně mimo branku. Více ze hry měla Lubná, která měla za sebou několikazápásovou přípravu. První gól padl po pěkné kombinaci, když si hráči Lubné poradili s neodkopnutým míčem domácí obrany. Ze strany přišel centr Rybenskýho. Ten našel na penaltě vyskakujícího Železníka, který hlavou krásně umístil míč pod víko. Branka Lubnou lehce povzbudila a dál se snažila dostávat pod tlak domácí. Po faulu v šestnátce na Bačinskýho přišel pokutový kop. K exekuci se postavil Kovařík. Brankář Kvasic však vystihl směr a nedůraznou penaltu vytěsnil mimo tyče. Do poločasu se podařilo Lubné navýšit vedení ještě o jednu branku, když svou neproměněnou penaltu napravil Kovařík, který zakončil samostatný únik po hlavičkovém prodloužení středního záložníka Kulcsára. Domácí se snažili ohrožovat branku lubenského Blažka z trestných kopů, avšak bez výraznějšího ohrožení. Největší šancí byla zbytečná rozehrávka jednoho ze stoperů, když přišel o míč a golman Blažek musel předvést perfektní zákrok v tváří tvář útočníkovi. To bylo z první půle vše.

Ještě před koncem prvního poločasu došlo ke dvěma změnám. Na post stopera se postavil Valach. Haloda vysunul do zálohy. Ševčík na pravého záložníka. Tak začala i druhá fáze souboje, rivalů Kvasic a Lubné. Při hře na pět záložníků se lubeňáci nejprve hledali ale postupně se začali dostávat do hry více než domácí. Největší problémy dělal neposedný míč, který si na slušném hřišti někdy dělal co chtěl. Do brejku se po jednou nečekaném odskoku a promáchnutí obránce dostal kvasický útočník. Avčak chybu dokázali spoluhráči napravit a hrozbu zažehnali. Kvasice se snažili hrozit po stranách a brejcích, ale někdy zbytečně ukvapenou střelou ani brankáře Blažka neohrozili. Při jedné z šancí vykopával na brankové čáře stoper Valach. A když se domácí neprosadili, přišel trest na druhé straně. Ševčík si několikrát narazil se spoluhráči a rychlostí dostal až za obranu a levou nohou posílá Lubnou do tříbrankového vedení. V závěru se z přímého kopu prosadil Moravčík, když jeho střela prošla přes clonící hráče až za brankáře Kvasic. Výhra 4:0 byla zasloužená. Po bídných zápasech během zimního turnaje a soustředění, tentokrát předvedli fotbalisté Lubné solidní výkon.

Sestava Lubné: Blažek - Havlik, Moravčík, Haloda, Droběna - Železník, Scholz, Kulcsár, Rybenský - Kovařík, Bačinský. Střídali: Valach, Ševčík K.